Wilderness Advanced First Aid (WAFA)
Wilderness Advanced First Aid
Wilderness Advanced First Aid
De Wilderness Advanced First Aid-opleiding (WAFA) is een vierdaagse shortadventure/ EHBO-opleiding gericht op de opvang van ongevallen in omgevingen waar professionele medische hulpverlening niet onmiddellijk beschikbaar is. Een must dus voor iedere avonturier die er graag zelf op uittrekt! Kenmerkend voor Wilderness First Aid zijn:
- Verlengde slachtofferzorg en -transport;
- Beperkte EHBO-middelen;
- Afgelegen en/of bedreigende omgeving.
De opleiding is een combinatie van interactieve presentaties, vaardigheidstraining, oefen-simulaties, debriefing en wordt beëindigd door een schriftelijke test. De taal van het programma zal in het Nederlands zijn met de uitzondering van de schriftelijke cursusmaterialen. Deze zijn namelijk in het Engels.
De opleiding maakt gebruik van volgende studeer- en werkboeken die zijn inbegrepen in de totaalprijs van deze reis:
- WMA WAFA Class Notes: Cursus presentatie hand-outs;
- The Wilderness and Rescue First Aid Textbook (WARFA): on-line handboek over de onderwerpen van de cursus;
- The Field Guide of Wilderness & Rescue Medicine: referentie hulpmiddel voor patient beoordeling en behandeling;
- SOAP Notebook: notitieboek voor patient beoordeling.
De opleiding leidt mits positieve evaluatie tot een Wilderness Advanced First Aid-certificaat uitgereikt door Wilderness Medical Associates International® (WMA). WMA certificaten zijn 3 jaar geldig. WAFA en WFR certificaten worden erkend door de Commission on Accreditation for Prehospital Continuing Education (CAPCE).
CIA
Comfort 80%: de cursus gaat door in een mooi gelegen charmante verblijfplaats in de Ardennen, voorzien van twee- en meerpersoonskamers.
Intensiteit 70%: Je neemt deel aan een interactieve cursus die ook deels buiten zal doorgaan.
Avontuur 70%: De cursus gaat door in een mooie buitenomgeving.
Wilderness Advanced First Aid
- 18/01/2024 – 21/01/2024
- min 10 – max 11 personen (*)
- € 760 per persoon
(*) gaat pas door vanaf er 10 personen zijn ingeschreven.
INCLUSIEF
- 3 overnachtingen
- vol pension (ontbijt, lunch, diner)
- 4 dagen opleiding door WMAI-instructeur
- 1 Wildlinger begeleider
- studie- en werkboeken: zoals vermeld
- gebruik van outdoor- en EHBO-materialen
- certificatie en/of deelnameattest
- voorbereiding en licentie WMA-curriculum
EXCLUSIEF
- Reisverzekering
- Annulatieverzekering
- Drank
- Persoonlijke uitgaven
- Transport heen- en terug
- Geschikte outdoor kledij in functie van de weersomstandigheden
Wilderness Advanced First Aid
Deze reis bestaat uit vier volledige dagen waarbij er iedere dag van ’s ochtends tot ’s avonds opleiding wordt gegeven. De eerste dag spreken we al vroeg in de ochtend af aan onze accommodatie (rond 8 of 9u, exacte uur wordt later nog meegedeeld) in de Ardennen, waar we na een gezamenlijk ontbijt aan de opleiding beginnen. De laatste dag kan iedereen na het diner terug naar huis rijden.
Gedurende deze vier dagen kunnen ondermeer onderstaande zaken aan bod komen. Het lesverloop en de behandelde onderwerpen zijn afhankelijk van de weersomstandigheden en interesses van de groep. Op die manier gaan we heel doelgericht te werk.
- Systems Based Critical Thinking
- Infection Control
- Patient Assessment System
- Circulatory & Respiratory Systems
- Adult CPR
- Basic Life Support
- Nervous System, Spine Management
- Musculoskeletal Injuries
- Lifts, Moves, and Extrications
- Splints – Extremities
- Thermoregulation
- Bites and Stings
- Lightning
- Elective Topics
- Wounds and Burns
- Allergies and Anaphylaxis
- Improvised Patient Carries
- Patient Assessment Drills
- Case Study Review
- Backcountry Medicine
- Medical and Legal Issues
- Simulations
- …
Op de laatste dag zal er ook een schriftelijke test worden afgenomen. Na evaluatie van zowel deze test, als de geleverde prestaties gedurende het weekend, zullen ook de certificaten worden uitgereikt.
Wilderness Advanced First Aid
We verblijven gedurende 4 dagen in een zeer rustiek Molenhuis in het midden van de bossen in Bouillon. De charmante verblijfplaats beschikt over een grote tuin en is gelegen aan de Semois. De verblijfplaats past perfect in het “remote” kader van deze opleiding. Dit wil ook zeggen dat het comfort basic is, wifi en bereik zijn beperkt en we verwarmen ons met behulp van houtkachels. We gaan dus voor een charmante reisbeleving en opleiding in één!
Kamers zijn op basis van twee- en meerpersoonskamers, verspreid over het Molenhuis en aanpalende Bakhuis. De cursus zelf zal voor het indoor gedeelte doorgaan in de met hout verwarmde schuur.